Bendrovės "Mediniai namai" statiniai - darnoje su gamta

 

Bendrovės „Mediniai namai“ vienas iš tikslų  - propaguoti darnios (angl. sustainable)  ir ekologiškos statybos kultūrą.

   Ekofilosofijos idėja daugiau mokslininkų prerogatyva, tačiau ir mes - statybininkai - stengiamės įsigilinti į šią temą. Lietuvoje ekologiškas ir draugiškas aplinkai namas kol kas suvokiamas tik kaip „šiltas namas“ arba namas pastatytas iš atsinaujinančių, ekologiškai švarių, tai yra natūralių, be priemaišų medžiagų. Pastaruoju terminu dažnai yra piktnaudžiaujama marketinginiais, reklaminiais tikslais. Pavyzdžiui, sakoma, kad bešviniai plastikiniai langai yra ekologiški, silikatiniai ar emulsiniai dažai gaminami tik iš gamtoje randamų medžiagų, tačiau nekalbama apie priedus, naudojamus jų gamyboje. Į statybos procesą siūlytumėme pažvelgti plačiau.

 
  

   Ekofilosofijos idėja arba darnaus namo sąvoka – tai suvokimas apie statybų ir patalpų įtaką žmogaus sveikatai. Tai liečia ekologiškų medžiagų naudojimą, kambarių mikroklimatą, namo eksploataciją, aplinkos sutvarkymą, net infrastruktūrą greta namo. Europoje mokslininkai yra suformulavę terminą „sergančio namo sindromas“ (Sick House Syndrome). Lietuvoje šios idėjos kol kas dar nelabai suvokiamos, o jei ir suprantamos, tai dažnai nepritaikomos praktikoje.

  
  

   Mes statome medinius namus – rąstinius, karkasinius, įvairios paskirties statinius, terasas. Tikrai neesame ekofilosofijos teoretikai ir radikalai, tačiau darnios statybos idėja mums nesvetima ir ja stengiamės vadovautis atliekant visus statybos procesus, tuo pat metu atsižvelgiame į griežtus užsakovo reikalavimus, ieškome kompromisų ir siūlome visas galimas tam tikrų procesų alternatyvas. Tiesiog mūsų idėja - pradėk nuo savęs!

   Štai keli mūsų projektavimo ir statybos principai:

  • Įsisavinti tik racionaliai panaudojamą sklypo plotą;
  • Kuo mažiau įsikišti į gamtą – saugoti medžius, paklotą;
  • Siūlome ekologiškas, gamtoje atsinaujinančias medžiagas;
  • Siūlome tik saugius, švarius, netaršius inžinerinius procesus;
  • Įsigilinti į namo eksploatacijos principus pasibaigus statyboms – svarbu, kad nesikirstų technologijos, pavyzdžiui, vėdinimo ir šildymo, vandens tiekimo ir nuotekų valymo;
  • Mūsų projektuose daug transformacijos galimybių – taip siekiam racionaliai išnaudoti gyvenamąjį plotą;
  • Aplinkotvarkos elementai, mažosios architektūros statiniai - būtina namo sudėtinė dalis.

Daugiau fotografijų "Galerijoje" .

Vitalijus Daraselija

Piešinys iš www.uk-energy-saving.com

      LT / EN