Dešimt priežasčių dėl kurių verta rinktis medinį namą

   Statybininkai medinio namo statybą visuomet išskiria į atskirą darbų kategoriją. Teisybė, statant medinį namą susiduriama su įvairiais specifiniais niuansais, kurių nesutiksi mūrijant blokelių namą. Šis išskirtinumas kažkiek sukelia abejonių dėl tokio tipo namo pasirinkimo. Tačiau nereikia abejoti, rąstinė konstrukcija yra pastatoma ir ilgai tarnauja. Juoba, rąstinis namas pasižymi tik jam būdingomis išskirtinėmis savybėmis.

   Dešimt priežasčių dėl kurių verta rinktis medinį namą

1. Gyvensite sveikai. Spygliuočių rąstai prisotinti sakais, todėl gyvenantys rąstiniame name gerokai rečiau skundžiasi kvėpavimo takų ar plaučių ligų susirgimais.

  Į rąstinę konstrukciją galima įterpti vitrininius langus ar stumdomąsiais duris

2. Šiltas namas. Medinės sienos sukaupia šilumą ir tolygiai paskirsto ją visoje patalpoje. Rąstinė siena iš 20 cm storio rąsto išsaugo šilumą panašiai kaip 1 m storio plytų siena. Teisingai šildant rąstinį namą jame bus šilta ir šalčiausią žiemą.

3. Patalpoje – optimalus drėgnis. Rąstai palaiko natūralų drėgmės balansą kambariuose. Rąstas pasižymi savybe akumuliuoti drėgmę ir pasikeitus sąlygoms išgarinti ją į aplinką. Rąstiniame name nereikia kondicionavimo sistemos – oras atgaivinamas natūraliai per sienas.

4. Namą pastatys viena brigada. Dažniausiai rąstinio namo surinkimo, apdailos, įvairius staliaus darbus gali atlikti tie patys statybininkai, turintys medžio apdirbimo specialisto kvalifikaciją. Jei namo kokybė Jus tenkins, kreipkitės pas juos ir dėl pirtelės rentimo :)

  Pamatai mediniam namui gali būti gręžtiniai (su rostverku ir kolonomis) arba įrengiant pamatinę plokštę 

5. Apdaila gali palaukti. Pastatytas rąstinis namas porą metų sėda, tai yra, medinės konstrukcijos derinasi viena prie kitos. Dėl to, apdailos darbus galima atidėti metams, o kai kuriuos ir vėlesniam laikui.

6. Tausokite gamtą. Mediena yra natūrali, gamtos sukurta, statybinė medžiaga, itin seniai naudojama statybose. Medis yra „draugiška“ medžiaga aplinkai ir žmogaus veiklai.

7. Mažiau dulkių. Mediena pasižymi geromis elektrostatinėmis savybėmis. Kambariuose nesklando dulkės, o tai reiškia ir nesikaupia. Rąstiniuose namuose rekomenduojama įsikurti alergiškiems dulkėms žmonėms.

 Ištisinės sienos gali būti net 6 metrų ilgio, tačiau rekomenduojama įregti rąstines perskyras, kurios tarnauja kaip pertvaros 

8. Tylu iš lauko ir nuo gretimų kambarių. Mediena gerai sugeria garsą, sklindantį aplinkoje. Taip pat gerai izoliuoja smūginį garsą – žingsnius, bildesį. Vidaus pertvaros iš rąstų pakankamai gerai slopina garsą.

9. Paradoksas, tačiau tai tiesa. Rąstinis namas pasižymi neblogomis priešgaisrinėmis savybėmis. Pirmiausiai, rąstus galima apdoroti ugniai atspariomis skystomis medžiagomis. Kita, uždegti rąstą yra pakankamai sunku. Na, o atsitikus nelaimei, medinės konstrukcijos degdamos ilgiau išlieka stabilios, per tą laiką galima išnešti dalį vertingų daiktų.
 
10. Namas kelioms kartoms. Nuo stichinių nelaimių nėra apdraustas niekas, tačiau gerai prižiūrimas rąstinis namas tarnaus ne vienai šeimos kartai. Netikite – apsilankykite liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.

 

Parengta pagal UAB „Mediniai namai“ darbuotojų suteiktą informaciją.

      LT / EN