Medinius gyvenamuosius namus statome iš:

 -Sluoksniuotos medienos plokščių (CLT)
 -Klijuotų rąstų
 -Džiovinto masyvo rąstų
 -Karkasinės konstrukcijos


  Sluoksniuota medienos plokštė (angl. cross laminated timber arba CLT)
 
Mediena visais laikais buvo viena populiariausių statybinių medžiagų.
Šiuolaikinių technologijų pokyčiai atnaujino medienos, kaip stabilios ir ekologiškos statybinės medžiagos, reikšmę.

Sluoksniuotų medienos plokščių (CLT) konstrukcija - nauja perspektyvi medžiaga statybų sektoriuje
Jei  XIX amžius buvo plieno, XX – betono, tai  XXI – medienos inžinerijos amžius.
UAB "Mediniai namai" tapo austrų įmonės "KLH Massivholz" GmbH, CLT gaminančios nuo 1999 metų, atstovais Lietuvoje.


 

CLT- sluoksniuota medienos plokštė (angl. - Cross Laminated Timber) technologija sukurta 1970 – aisiais Šveicarijoje, remiantis faneros gamybos technologija. CLT - tai ateities inžineriniai sprendimai iš medžio.
CLT gamybai naudojama ekologiška žaliava – mediena, suklijuojant ją į skydus, kurių gabaritai siekia net  16500mm x 3000mm x 500mm (ilgis x plotis x storis). CLT ypač išpopuliarėjo Vakarų Europoje kaip perspektyvi alternatyva tradiciniams statybos būdams.
Obliuotos medienos lentos – lamelės - klijuojamos sluoksniais pluoštus pakaitomis sukeičiant 90 laipsnių kampu. Išoriniai sluoksniai dedami taip, kad plokštei suteiktų optimalias konstrukcines savybes. CLT gamyba panaši, kaip ir klijuotos medienos, išskyrus medienos pluoštų kryptį sluoksniuose.
Lamelių sluoksniavimas pagerina medienos struktūrines savybes išilgai pluošto abiem kryptim, o tai reiškia, kad CLT plokštės gali būti naudojamos tiek sienų konstrukcijoms, tiek stogui ir perdangoms.
CLT medienos skydas turi panašias savybes, kaip ir laikančiosios betoninės plokštės, bet yra žymiai lengvesnės, paprasčiau apdirbamos ir montuojamos, o tai pagreitina ir atpigina statybą.
Esame įsitikinę, kad sluoksniuota medienos plokštė (CLT)  - patvarus ir ekologiškas statybos produktas - taps populiarus ir Lietuvoje.

 

G A M Y B A


 

Sluoksniuotos medienos plokštės gaminamos iš eglės medienos lamelių, sudėtų sluoksniais 90 laipnių kampu vienas ant kito.  Aukšta spaudimo galia ir didelis presas leidžia pagaminti didelio formato stabilius medienos elementus.
Sluoksnių išdėstymas skirtingomis kryptimis sumažina plokščių judėjimą, t.y. susitraukimą ar išbrinkimą, iki minimumo.
Siekiant išvengti žalingų medienos kenkėjų - pelėsio, grybelio, vabzdžių atakų -, laikantis Europos techninio reglamento, sluoksniuotų medienos plokščių (CLT ) gamybai naudojama tik džiovinta mediena , kurios drėgnumas 12 % (+ /-2 %).
Visiems klijuotiems produktams taikoma griežta kokybės kontrolė. 

Atsisiųsti:
  SLUOKSNIUOTOS MEDIENOS PLOKŠTĖS (CLT)
  CLT ELEMENTŲ INSTRUKCIJOS
  KOKYBĖS APRAŠYMAS

 


K O N S T R U K C I J O S


 

Šie konstrukcijų katalogai turi būti suprantami tik kaip statybos principai. 
Kiekvienu atskiru atveju atsižvelgiama į projekto reikalavimus, statybos rekomendacijas ir konkrečias sąlygas.
Daugiau statybos rekomendacijų apie sudėtinius medienos komponentus rasite http://www.dataholz.com/

Atsisiųsti:
  SLUOKSNIUOTOS MEDIENOS PLOKŠČIŲ (CLT) MONTAVIMO PRINCIPŲ KATALOGAS
  PRIVATAUS NAMO MEDINIŲ KONSTRUKCIJŲ KATALOGAS
  PASYVAUS NAMO MEDINIŲ KONSTRUKCIJŲ KATALOGAS
  DAUGIAAUKŠČIŲ PASTATŲ MEDINIŲ KONSTRUKCIJŲ KATALOGAS
  GAMYBINIŲ (INDUSTRINIŲ) PASTATŲ MEDINIŲ KONSTRUKCIJŲ KATALOGAS

 


 S T A T I K ADėl puikių tankio ir struktūros savybių, sluoksniuotos medienos plokštė (CLT) atitinka aukščiausios kokybės, naujoviškumo ir sudėtingumo reikalavimus šiuolaikinėje statybų inžinerijoje.
Dideles apkrovas laikančios konstrukcijos leidžia atsisakyti griozdiškų architektūrinių sprendimų.
Konstrukcijos lengvai realizuojamos ir ekonomiškai efektyvios.

DAUGELIS ATLIKTŲ TESTŲ IR APKLAUSOS REZULTATŲ PATVIRTINO, KAD SLUOKSNIUOTOS MEDIENOS PLOKŠTĖ (CLT) PUIKIAI TINKAMAS PRODUKTAS STABILIŲ KONSTRUKCIJŲ STATYBAI ŽEMĖS DREBĖJIMŲ ZONOSE.   
Išilginiai sluoksniai sujungti su skersiniais sluoksniais taip,  kad paprastai deformacijos dėl skersinės  jėgos (šlyties deformacijos į skersinių sluoksnių pluoštus) galima nepaisyti. Todėl statikos skaičiavime, sluoksniuotos medienos plokštės CLT  negali būti traktuojamos kaip klijuotos medienos komponentų. Matmenys ir konstrukcija gaminamos pagal DIN 1052:2008 ir, atsižvelgiant į Allgemeine Bauaufsichtliche Zulassung [bendrojo techninio patvirtinimo] (Z-9,1-482) arba pagal EN 1995 (Euro kodas 5), atsižvelgiant į Europos techninis reikalavimus (ETL-06/0138). Patikrai, sluoksniuotos medienos plokštės CLT ,statika turi būti koreguojamas atskirai kiekvienam projektui  ir  užtikrinti taikomų standartų bei nuostatų laikymąsi.

Atsisiųsti:
  TECHNINIAI DUOMENYS
  CLT  STRUKTŪRINĖS ANALIZĖS LENTEL
ĖS
  STATYBŲ FIZIKAA T S A K O M Y B Ė


Jautrūs  klausimai apie aplinkos tvarkymą, energijos suvartojimą bei natūralią CO2 neutralizaciją  pateikia medienos naudojimą kaip atsinaujinančią  statybinę medžiagą, sulaukiančią vis daugiau dėmesio šiuolaikinėse statybose.
TAIGI, PASTATAS IŠ SLUOKSNIUOTOS MEDIENOS PLOKŠČIŲ (CLT) YRA VERTINGAS INDĖLIS Į KLIMATO IR APLINKOS APSAUGA. PEFC SERTIFIKATAS GARANTUOJA, KAD MEDIENOS ŽALIAVA NAUDOJAMA TIK IŠ TVARKOMŲ IR ATSODINAMŲ MIŠKŲ. 
Garantuojama, kad sluoksniuotos medienos plokštės (CLT) gamybos metodas  yra šiuolaikiškas, energiją taupantis ir nekenksmingas aplinkai. Gamyba taip pat yra visiškai patikima, darbuotojai neturi pavojingo poveikio sveikatai. 

Atsisiųsti:

  EPD PAGAL ISO 14025
  PEFC SERTIFIKATAS


 Informacija parengta pagal www.klh.at
 Plačiau:

  Klijuoti rąstai

Klijuoti rąstai gaminami Suomijoje, Pellopuu gamykloje, iš raudonosios pušies, augančios už poliarinio rato ir pasižyminčios didesniu medienos tankiu, nei europinė pušis.
Visi gamybos procesai automatizuoti, garantuojama ypač aukšta gaminio kokybė.
Sertifikatai - CE, PEFC, ISO ir kt.

Gaminami standartiniai projektai ir individualūs užsakymai.
Klijuotų rąstų namai tinka tiek miestui ar gyvenvietei, tiek ir užmiesčio vilų ar pirčių statybai.
Rąstų išmatavimai:
88mm; 114mm; 136mm; 202mm; 220mm; 240mm.
Taip pat labai populiarus variantas - dvigubo rąsto siena - 88mm rąstas -100-250mm ekologiška termoizoliacija - ir antras 88mm rąstas. (88-tarpas-88).Plačiau:

 
 Džiovinto masyvo rąstai
 
Masyvo rąstų gamybai dažniausiai naudojama lietuviška mediena. Rąstai džiovinami specialiose konvekcinėse džiovyklose "minkštu" režimu, kad būtų minimalizuojami įtrūkimai.
Masyvo rąstų statiniai labiau tinkami sodyboms ar kaimo vietovėms.


Plačiau:


 Karkasinė konstrukcija
Plačiau:


      LT / EN