Rąstiniai namai

Mūsų bendrovė „Mediniai namai“ stato įvairios paskirties medinius pastatus: gyvenamuosius namus, pirtis, vasarnamius, paviljonus. Šia veiklą vykdome jau virš dešimt metų. Tad norėtume pasidalinti šia patirtimi su  visais besidominčiais medinių namų statybos technologija.

Pirmiausiai, drąsiai galime teigti kad rąstinis namas turi žymiai daugiau privalumų nei trūkumų.
Gyvenimas rąstiniame name lygintinas su gyvenimu idealiai vėdinamame ir kondicionuojame bute, kur                   oro kokybė atitinka visus nustatytus higienos normų reikalavimus (šiluma+drėgnis+oro kaita). Rąstinis            namas “kvėpuodamas” natūraliai ventiliuojasi per sienas, rąstinės sienos greitai įšyla ir lėtai vėsta, o vasarą nepraleidžia karščio į vidų bei optimaliai sureguliuoja drėgmę patalpose.
Sienos iš  18 cm storio rąstų paprastai nešiltinamos, tačiau savininkams pageidaujant aprengti sienas iš        vidaus ar iš išorės nesudaro jokių problemų. Šilumos izoliacijos bendrovės kartu su rąstinių namų           gamintojais yra parengę tokio šiltinimo mazgus ir instrukcijas.
Didelis pliusas – greita rąstinio namo statyba. Nuo užsakymo pateikimo medinis namas gali stovėti per             vieną sezoną. Projektuojant namą atliekami žemės darbai, liejami pamatai. Konstruktyvas sukertamas per     mėnesį, surenkamas per dvi – tris savaites. Ilgiau užtrunka inžinierinės įrangos montavimo darbai, stogo       statyba, gerbūvio tvarkymas. Tad darbus pradėję pavasarį, svajones gyventi nuosavame name realizuosite            dar prieš Kalėdas.
Prie privalumų galima priskirti išskirtinę rąstinio namo estetiką bei architektūrinius sprendimus. Šio tipo         namai be jokios papildomos apdailos patraukliai atrodo tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Šiuo metu architektai             gali pasiūlyti ne tik klasikinės architektūros projektų – keturios sienos plius dvišlaitis stogas,bet ir modernių pavyzdžių, kuriuose naudojama daug stiklo, siūlomos erdvios terasos, vienšlaičiai stogai ir panašiai. Viename        iš suprojektuotų ir mūsų bendrovės pastatytų namų „UNO“ (architektai A. Liola, R. Liola, E. Neniškis, UAB „Architektūros estetikos studija“) rastas sprendimas kaip suformuoti vienos erdvės pastatą, o kartu šalia turėti reikiamų funkcinės paskirties patalpas. Šiuos funkcinius blokus galima pagal pageidavimą keisti vietomis,   apjungti, skaidyti į mažesnius, o vasaros metu bendrąja erdvę atverti ir sujungti su terasą į plačią poilsio zoną.  

 

  
Rąstinio namo konstrukyvas sukertamas bendrovės teritorijoje  Surinkimas gali netrunkti nė mėnesio  
   
   
 Namas su priestatu  Stogo dengimo darbai
   
   
 Nedidelis 70 kv. m rąstinis namas, šildomas židiniu ir elektra  Rąstinio namo viduje paliekamos natūralios sienos
   
   
 Naudojant vitrininius langus namo viduje vizualiai padidėja erdvė    Poilsio namelis iš rąstų su terasa

Trumpai norėtume pakomentuoti rąstinio namo minusus. Rimčiausia problema galima įvardinti rąstų  vaikščiojimą. Rąstinė siena sukrenta per metus apie 10 cm. Judėjimas vyksta ir sukantis rąstui horizontalia kryptimi. Nuo šių problemų apsisaugojama teisingai sukertant kampinį mazgą, įrengiant sąsparas ilgesnėse sienose, darant technologines įpjovas. Svarbu, kad rąstų kirtimas būtų vykdomas žiemos metu. Ypač bijantiems rąstų vaikšiojimo galime pasiūlyti statytis medinį karkasinį namą arba skydinį namą. Šiuo atveju medienos vaikščiojimo tikimybė minimali.
Konkuruojančių statybinių technologijų atstovai teigia, kad medinis namas yra degus. Mediena yra degi,             tačiau rąstai apdorojami specialiomis ugniai atspariomis medžiagomis. Kitas svarbus pastebėjimas yra tai,         kad degantis rąstinis namas ilgai išsaugo savo konstrukciją stabilią ir nesugriūva tiek sienų, tiek stogo konstrukcijose esančių rąstų junginiai. Tad laiku atvykę ugniagesiai kurį laiką gali vykdyti gelbėjimo operacijas      net ir pastato viduje.

Kampų ir sienų sukirtimas rąstiniame name

Rąstai tarpusavyje jungiami horizontaliomis eilėmis perklojant sandarumą užtikrinančiomis juostomis. Kampuose rąstai jungiami vienas su kitu sukertant taip, kad susiformuotų standus ir sandarus tarpusavio mazgas – sąspara. Kiekvienas gamintojas turi savitą kampų sukirtimo technologiją, kuri gali būti tobulinama. UAB "Mediniai namai" pristato gaminamų namų konnstrukciją.   

Rąstinių namų surinkimas objekte

Rąstinių namų statyba skirstoma į tris etapus: projektavimas, sukirtimas ceche, surinkimas objekte ant             išlietų pamatų. Projektuojant rąstinį namą svarbu teisingai suprojektuoti ilginių išdėstymą (tai sumažina stogo apkrovas į sienas), numatyti elektros instaliacijos taškų vietas, numatyti rąstinių pertvarų vietas. Rąstinių namų statytojai atkreipia dėmesį į pamato liejimą – prieš jų liejimą vertėtų dar kartą atvykti į surinkimo cechą ir pagal    rąstų apatinį vainiką pasitikslinti matmenis. Rąstai vienas ant kito gula perklojant juos linine juosta ar       mineralinės vatos juosta, o kampuose jungiami sukertant į skirtingos konstrukcijos mazgus. Kampų           sukirtimas gali būti „į puodą“, „kregždės uodega“, „norvegiškas mazgas“ ir kiti. Surinkus namą objekte, sienas           iš lauko pusės reikėtų padengti impregnantais.

 

Rąstinis namas prieš stogo dengimą  Čerpinis stogas  
   
   
 Rąstinis konstruktyvas Rąstinis konstruktyvas
   
   
Rąstinis konstruktyvas  Rąstinis konstruktyvas prieš 2 aukšto surinkimą
   
   
 Rąstinis konstruktyvas iš vidaus  Vaizdas į terasą

Daugiau fotografijų Galerijoje "Mediniai namai"

Jeigu norite gyventi sveikoje, mišku kvepiančioje aplinkoje, mėgstate natūralumą, norite išvengti sudėtingos apdailos darbų rinkitės rąstinį namą, o bendrovės „Mediniai namai“ meistrai įgyvendins visus Jūsų pageidavimus per trumpą laiką ir kokybiškai.

 

      LT / EN