Dvigubo tašo siena – šilčiau, sveikiau, pigiau

Bendrovė “Mediniai namai“ stato rąstinius namus iš natūralių rąstų ir klijuotos medienos, o taip pat rąstinę konstrukciją šiltina austriška ekovata -  "Thermoflock''. Mūsų meistrai įsisavino pažangią rąstinių namų statybos technologiją – ceche sienos surenkamos iš dviejų frezinio apdirbimo rąstų.

 

Medinis statinys - nuolat tobulinamas

Statinys iš rąsto masyvo – tai patikima, besiremianti tradicijomis, metų patikrinta technologija, kuria mes naudojamės ir ateityje remsimės, nuolat ją tobulindami. Per ilgus įmonės veiklos metus pastebėjome kelias naujas tendencijas nekilnojamo turto rinkoje, pastatų statybos  sektoriuje. Šiuo metu užsakovai pageidauja aukštų statomų namų šilumos taupymo charakteristikų. Kitas svarbus reikalavimas – ekologiškumas, kitaip žmogui tinkamo mikroklimato svarba name. Trečias svarbus punktas yra – sparti statybos trukmė, tačiau nė kiek neprastesnė pastato kokybė. Gerai pasvarsčiusi visus reikalavimus, keliamus šiuolaikiniam namui, pardėjome statyti medinius namus iš rąstų, kurie papildomai šiltinami termoizoliacine medžiaga.

 

 
 Dvigubo tašo sienų namas yra tvirtas, greitai statomas ir pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis

Trisluoksnės sienos šiltesnės

Lauko ir vidaus sienoms naudojamas spygliuočių medienos masyvo tašas (2 x 44; 62 arba 90mm). Tarpas tarp tašų (50; 70 arba 100mm) užpildomas šilumos izoliacine medžiaga – ekovata, gaminama iš celiuliozės. Šiuo būdu galima papildomai apšiltinti šiaurinės pusės sienas. Taikant šį termoizoliavimo būdą iš vidaus, rąstines sienas galima išlyginti, formuojant karkasinę konstrukciją, purškiant birią vatą, o vėliau tvirtinant plokštes (medžio plaušas, gipskartonis, OSB plokštės).

 

                                      
 Į tarpą tarp rąstų įpurškiama ekovata                     Trisluoksnės konstrukcijos varža  siekia apie 4 kv.m•K/W

Trisluoksnės konstrukcijos - rąstinės atitvaros su vata - varža gali siekti apie 4 kv.m•K/W. Pagal projektinius skaičiavimus 10 cm storio ekovatos norminė varža yra 2,94 kv. m•K/W (skaičiuojant, kai medžiagos tankis ~ 45 kg/kub. m, šilumos laidumas λD = 0,034 W/mK), 18 cm medžio varža apytikriai lygi 1 kv. m•K/W. Tačiau nuosekliai skaičiuojant šilumos izoliacijos rodiklius reikėtų paminėti, kad rąstas pasižymi dar viena gerąja savybe, kuri specialistų vadinama terminės masės efektu. Tai reiškia, kad didelio medinių sienų masės šiluminio kaupiamojo talpumo šilto ir vėsaus oro mainai vyksta lėčiau nei mūrinėje sienoje. Dvigubo tašo sienų namas yra ne tik šiltas, bet ir priskirtinas sveiko namo kategorijai.

Surenkama konstrukcija

Trijų sluoksnių sienų medinis namas statomas ant tipinių juostinių ar gręžtinių pamatų. Tai nėra ypatingai sunki konstrukcija, todėl rekomenduojame parengti įprastinį mediniam namui pamatų projektą.
Suręsto, gal būt šiuo atveju tiksliau - surinkto, namo rąstinė siena atitinka karkasinę konstrukciją – ekovata izoliuoja atmosferos veiksnius, medinės sijos suformuoja patikimą namo dėžutę, o vidaus rąstai tarnauja kaip apdaila. Svarbu pažymėti, kad dvigubo tašo name mazgų konstrukcija išspręsta paprastai, niekuo nesiskiria nuo rąstinės konstrukcijos. Mūrloto ir gegnių jungimo vietoje detalės jungiamos kabėmis arba slankiojančiais gegnių laikikliais. Statyboje naudojant frezuotus tašus, namo ilgį galima pratęsti ilgiau 6 metrų. Kambarių pertvaros įrengiamos įtvirtinant tašus į sienas namo surinkimo metu.

 

  
Ant pamato tvirtinama maumedžio lenta, toliau seka medinės konstrukcijos statybaKampo mazgo modelis (konstrukciją galite pamatyti biure)

Norėčiau pakomentuoti svarbų momentą dėl šilumos nuostolių atsiradimo eksploatacijos laikotarpyje. Visų konstrukcijų namuose gali pasitaikyti statybinis brokas, sienų įtrūkiai, drėgmės kaupimasis. Tai gali lemti šalčio skverbimąsi į kambarius šeimininkams to net nematant. Ne išimtis ir rąstinis namas. Kaip sakė bendrovės „Šilumos ūkio servisas“ specialistai, atliekantys atitvarų šilumos nuostolių tyrimus, pagrindinis šilumos praradimas rąstiniame name dažniausiai atsitinka kampuose. Dvigubo tašo namuose ši problema išsprendžiama ekovatos pagalba. Kampuose suformuojama tvirta konstrukcija apsaugota nuo šiluminių tiltelių, o taip pat iki minimumo sumažinamas tarpų atsiradimas.

 

Daugiau nuotraukų - galerijoje.

Vitalijus Daraselija
Mediniai namai©

      LT / EN