Dvigubo tašo siena

Bendrovė “Mediniai namai“ įsisavino pažangią rąstinių namų statybos technologiją – dvigubą tašą. Šilti rąstiniai namai statomi iš natūralių džiovintų rąstų arba klijuotos medienos. Rąstinė konstrukcija šiltinama medžio vata "Steico" arba celiuliozine vata -  "Thermofloc''. 
 

Medinis statinys - nuolat tobulinamas

Statinys iš rąsto – tai patikima, besiremianti tradicijomis, metų patikrinta technologija, kuria mes naudojamės ir ateityje remsimės, nuolat ją tobulindami.
Smagu pristatyti naujus dvigubo tąšo sienos sprendimus: i išorę išsikišusį tik vieną tąšą arba pilnai uždarą kampą be išsikišimų su dekoratyviu uždengimu. 
Taikant šiuos technologinius sprendimus namas tampa dar šiltesnis ir sandaresnis. Dvigubas 88mm klijuotas tąšas su 220mm ekovatos sluoksniu šiluminė varža siekia 8,11kv.m•K/W. Tokie parametrai atitinka ne tik A, bet ir A++ energetinę klasę.

 Per ilgus įmonės veiklos metus pastebėjome kelias naujas tendencijas nekilnojamo turto rinkoje, pastatų statybos  sektoriuje. Šiuo metu užsakovai pageidauja aukštų šilumos taupymo charakteristikų. Kitas svarbus reikalavimas – ekologiškumas, kitaip žmogui tinkamo mikroklimato svarba name. Trečias svarbus punktas yra – sparti statybos trukmė, tačiau nė kiek neprastesnė pastato kokybė. Gerai pasvarstę visus reikalavimus, keliamus šiuolaikiniam namui, pradėjome statyti medinius namus iš rąstų, kurie papildomai šiltinami termoizoliacine medžiaga.   
 

Trisluoksnės sienos šiltesnės

Lauko ir vidaus sienoms naudojamas spygliuočių medienos masyvo (2 x 44; 70; 90mm) arba klijuotas (2 x 88mm) tašas. Tarpas tarp tašų (100, 150, 200 ar net 220mm) užpildomas šilumos izoliacine medžiaga – ekovata, gaminama iš celiuliozės arba medžio plaušo. 
Šiuo būdu galima papildomai apšiltinti šiaurinės pusės sienas. Taikant šį termoizoliavimo būdą iš vidaus, rąstines sienas galima išlyginti formuojant karkasinę konstrukciją, purškiant birią vatą, o vėliau tvirtinant plokštes (medžio plaušą, gipskartonį, OSB plokštes).

 
Trisluoksnės konstrukcijos - rąstinės atitvaros su 220mm ekovatos sluoksniu varža siekia 8,11 kv.m•K/W. (A energetinės klasės normatyvas). Pagal projektinius skaičiavimus 10 cm storio ekovatos norminė varža yra 2,94 kv. m•K/W (skaičiuojant, kai medžiagos tankis ~ 45 kg/kub. m, šilumos laidumas λD = 0,034 W/mK), 18 cm medžio varža apytikriai lygi 1,65 kv.m•K/W. Tačiau nuosekliai skaičiuojant šilumos izoliacijos rodiklius reikėtų paminėti, kad rąstas pasižymi dar viena gerąja savybe, kuri specialistų vadinama terminės masės efektu. Tai reiškia, kad didelio medinių sienų masės šiluminio kaupiamojo talpumo šilto ir vėsaus oro mainai vyksta lėčiau nei mūrinėje sienoje. Dvigubo tašo sienų namas yra ne tik šiltas, bet ir priskirtinas sveiko namo kategorijai.

 

Surenkama konstrukcija

Trijų sluoksnių sienų medinis namas statomas ant tipinių juostinių ar gręžtinių pamatų. Tai nėra ypatingai sunki konstrukcija, todėl rekomenduojame parengti įprastinį mediniam namui pamatų projektą.
Suręsto, galbūt šiuo atveju tiksliau - surinkto, namo rąstinė siena atitinka rąstinę konstrukciją, kurioje ekovata papildomai izoliuoja atmosferos veiksnius, medinės sijos suformuoja patikimą namo dėžutę, o vidaus rąstai tarnauja kaip apdaila. Svarbu pažymėti, kad dvigubo tašo name mazgų konstrukcija išspręsta paprastai, niekuo nesiskiria nuo rąstinės konstrukcijos. Mūrloto ir gegnių jungimo vietoje detalės jungiamos kabėmis arba slankiojančiais gegnių laikikliais. Kambarių pertvaros įrengiamos įtvirtinant tašus į sienas namo surinkimo metu.

 
 

Svarbus momentas dėl šilumos nuostolių atsiradimo eksploatacijos laikotarpyje.
Visų konstrukcijų namuose gali pasitaikyti statybinis brokas, sienų įtrūkiai, drėgmės kaupimasis. Tai gali lemti šalčio skverbimąsi į kambarius šeimininkams to net nematant. Ne išimtis ir rąstinis namas. Kaip sakė bendrovės „Šilumos ūkio servisas“ specialistai, atliekantys atitvarų šilumos nuostolių tyrimus, pagrindinis šilumos praradimas rąstiniame name dažniausiai atsitinka kampuose. Dvigubo tašo namuose ši problema išsprendžiama ekovatos pagalba. Kampuose suformuojama tvirta konstrukcija apsaugota nuo šiluminių tiltelių, o taip pat iki minimumo sumažinamas tarpų atsiradimas.

 

Daugiau nuotraukų - Galerijoje .


                                                                         

Vitalijus Daraselija
Mediniai namai©
                                                        


      LT / EN